| Wi-Fi standard | 2.4 GHz: 802.11b/g/n/ax/be 5 GHz:802.11a/n/ac/ac Wave 2/ax/be |
| Installation Type | Wall,Pole |
| Optimal Signal Distance (m) | 250 |
| Max Number of Access Users | 1024 |
| Recommended Number of Access Users | 130 |
| Device Rate | 6.45 Gbps |
| Maximum number of physical ports on the entire device | 2.5GE (RJ45) x 1, 100M/1000M/2500M auto-sensing 10GE optical (SFP+), GE/2.5GE/10GE auto-sensing |
| Radio number | 2 |
| Maximum channel bandwidth [MHz] | Radio 0 (2.4 GHz): 40 MHz Radio 1 (5 GHz): 160 MHz |
| Maximum transmit power | 2.4 GHz: 25 dBm/chain 28 dBm (combined power) 5 GHz: 24 dBm/chain 30 dBm (combined power) |
| MIMO spatial streams | Radio 0 (2.4 GHz): 2×2 Radio 1 (5 GHz): 4×4 |
| Maximum power consumption [W] | 20.4 (excluding USB) |
| Input voltage range [V] | DC: 43.2 V to 57.6 V PoE: 802.3bt/at/af |
| Dimensions without packaging (H x W x D) [mm(in.)] | 220 mm x 250 mm x 77 mm (8.66 in. x 9.84 in. x 3.03 in.) |
| Dimensions with packaging (H x W x D) [mm(in.)] | 170 mm x 555 mm x 370 mm (6.69 in. x 21.85 in. x 14.57 in.) |
| Weight without packaging [kg(lb)] | 2.76 kg (6.08 lb) |
| Weight with packaging [kg(lb)] | 5.65 kg (12.46 lb) |
| Long-term operating temperature [°C(°F)] | –40°C to +70°C (–40°F to +158°F) (From 1800 m to 5000 m [5905.51 ft. to 16404.20 ft.], the maximum temperature of the device decreases by 1°C [1.8°F] for every 300 m [984.25 ft.] increase in altitude.) |
| Long-term operating relative humidity [RH] | Operating humidity: 0% RH to 100% RH Storage humidity: 5% RH to 95% RH (non-condensing) |
| Radio interface | Built-in directional antennas |
| Antenna gain | 2.4 GHz: 10 dBi/chain (peak value) 10 dBi (combined gain) 5 GHz: 11 dBi/chain (peak value) 10 dBi (combined gain) |
| Operating frequency band | 2.4GHz,5GHz |
| Ingress protection level (dustproof/waterproof) | IP68 |
| Beamwidth of the built-in antenna [degrees] | 2.4 GHz: – Horizontal plane: 70° – Vertical plane: 35° 5 GHz: – Horizontal plane: 60° – Vertical plane: 20° |
Previous product
Quay lại
THIẾT BỊ PHÁT WIFI AP772
Liên hệ để được giá tốt nhất
Next product
THIẾT BỊ PHÁT WIFI HUAWEI AP673E
Liên hệ để được giá tốt nhất
THIẾT BỊ PHÁT WIFI HUAWEI AP772E
Liên hệ để được giá tốt nhất
Hãng sản xuất: HUAWEI
Mã sản phẩm: AP772E
THIẾT BỊ PHÁT WIFI7 NGOÀI TRỜI
- Chuẩn Wifi7 với 2.4 GHz: 802.11b/g/n/ax/be 5 GHz:802.11a/n/ac/ac Wave 2/ax/be
- Tổng tốc độ tối đa 6.45 Gbps.
- Số luồng: Radio 0 (2.4 GHz): 2×2 Radio 1 (5 GHz): 4×4
- Cổng mạng: 2.5GE RJ45 POE x 1, 10GE optical SFP+ x 1
- Kích thước: 92 mm x 250 mm x 220 mm (3.62 in. x 9.84 in. x 8.66 in.)
- Nguồn cấp: DC: 43.2 V to 57.6 V PoE: 802.3bt/at/af, 1 cổng USB.
- Số lượng thiết bị kết nối: ≤ 1024
- Số lượng thiết bị kết nối đồng thời: 130.
- Bán kính phủ sóng tối ưu: 250m.
- Bảo mật WPA3
- Chuẩn chống nước IP68.
- Hỗ trợ quản lý tập trung,hỗ trợ nhiều SSID, VLAN.
- Tính năng: MU-MIMO, OFDMA, Beamforming
- Chế độ làm việc: Fit, Fat và quản lý đám mây.
- Ứng dụng: Môi trường ngoài trời mật độ người dùng cao.
Mô tả
Thông tin bổ sung
| Trọng lượng | 5 kg |
|---|---|
| Kích thước | 40 × 30 × 14 cm |
| Brand | HUAWEI |
| Color | Màu Trắng |
Có thể bạn thích…
Sản phẩm tương tự
Switch 5 Port POE HIKVISION DS-3E0105P-E/M(B)
Liên hệ để được giá tốt nhất
Switch POE 8 ports HIKVISION DS-3E0310P-E/M
Liên hệ để được giá tốt nhất
