| Item | Specification |
|---|---|
| Dimensions without packaging (H x W x D) [mm(in.)] | Basic dimensions (excluding the parts protruding from the body): 43.6 mm x 442.0 mm x 420.0 mm (1.72 in. x 17.40 in. x 16.54 in.)
Maximum dimensions (the depth is the distance from ports on the front panel to the parts protruding from the rear panel): 43.6 mm x 442.0 mm x 446.0 mm (1.72 in. x 17.40 in. x 17.56 in.) |
| Dimensions with packaging (H x W x D) [mm(in.)] | 185.0 mm x 650.0 mm x 550.0 mm (7.28 in. x 25.59 in. x 21.65 in.) |
| Chassis height [U] | 1 U |
| Chassis material | Metal |
| Weight without packaging [kg(lb)] | 5.4 kg (11.9 lb) |
| Weight with packaging [kg(lb)] | 7.3 kg (16.09 lb) |
| Typical power consumption [W] | 26.20 W |
| Typical heat dissipation [BTU/hour] | 89.40 BTU/hour |
| Maximum power consumption [W] |
|
| Maximum heat dissipation [BTU/hour] |
|
| Static power consumption [W] | 23.2 W |
| MTBF [years] | 168.93 years |
| MTTR [hours] | 2 hours |
| Availability | > 0.99999 |
| Noise at normal temperature (acoustic power) [dB(A)] | 47 dB(A) |
| Noise at normal temperature (acoustic pressure) [dB(A)] | 35 dB(A) |
| Number of card slots | 0 |
| Number of power slots | 2 |
| Number of fans modules | 1 |
| Redundant power supply | 1+1
Power modules without fans and power modules with fans cannot be installed in the same chassis. |
| Long-term operating temperature [°C(°F)] | -5°C to +50°C (23°F to 122°F) at an altitude of 0-1800 m (0-5905.44 ft.) |
| Restriction on the operating temperature variation rate [°C(°F)] | When the altitude is 1800–5000 m (5906–16404 ft.), the highest operating temperature reduces by 1°C (1.8°F) every time the altitude increases by 220 m (722 ft.).
Devices cannot start when the temperature is lower than 0°C (32°F). |
| Storage temperature [°C(°F)] | –40°C to +70°C (–40°F to +158°F) |
| Long-term operating relative humidity [RH] | 5% RH to 95% RH (non-condensing) |
| Long-term operating altitude [m(ft.)] | 0–5000 m (0–16404 ft.) |
| Storage altitude [m(ft.)] | 0-5000 m (0-16404 ft.) |
| Power supply mode | Pluggable power supply |
| Rated input voltage [V] |
|
| Input voltage range [V] |
|
| Maximum input current [A] | The current specifications are related to the pluggable power module. For details, see Pluggable Power Modules. |
| Memory | 2 GB |
| Flash memory | Physical space: 1 GB |
| Console port | RJ45 |
| Eth Management port | Not supported |
| USB | Supported |
| RTC | Not supported |
| RPS input | Not supported |
| Service port surge protection [kV] | Common mode: ±7 kV |
| Power supply surge protection [kV] |
|
| Ingress protection level (dustproof/waterproof) | IP20 |
| Types of fans | Built-in |
| Heat dissipation mode | Air cooling for heat dissipation, intelligent fan speed adjustment |
| Airflow direction | Air intake from left, front, and right and air exhaust from rear |
| PoE | Not supported |
| Certification | EMC certification
Safety certification Manufacturing certification |
Previous product
Quay lại
SWITCH HUAWEI S530-24ST4XE
Liên hệ để được giá tốt nhất
Next product
SWITCH HUAWEI S530-24T8J4XE
Liên hệ để được giá tốt nhất
SWITCH HUAWEI S530-24T4XE
Liên hệ để được giá tốt nhất
Hãng sản xuất: HUAWEI
Mã sản phẩm: S310-24ST4X
SWITCH 24 CỔNG 1G, 4 CỔNG SFP 10G+, 2 CỔNG STACK SFP 10G
- 24 x 10/100/1000BASE-T ports.
- 4 x 10G SFP+ ports.
- 2 x 10G SFP Stack ports.
- Tốc độ chuyển mạch: 176Gbps
- Tốc độ chuyển gói tin: 132Mpps
- Nguồn AC: 100–240 V AC; 50/60 Hz
Mô tả
Thông tin bổ sung
| Trọng lượng | 3 kg |
|---|---|
| Kích thước | 45 × 35 × 12 cm |
| Brand | HUAWEI |
| Color | Màu Xám |
Có thể bạn thích…
Sản phẩm tương tự
Switch Giga Managed HIKVISION DS-3E1524-EI
Switch 24 POE HIKVISION DS-3E0326P-E/M
Switch POE 24 cổng HIKVISION DS-3E0326P-E
Switch Giga Poe Smart DS-3E1510P-SI
Switch 4 Ports POE HIKVISION DS-3E1105P-EI
Switch 5 Port POE HIKVISION DS-3E0105P-E/M(B)
Liên hệ để được giá tốt nhất
