Router RG-EG210G-P hỗ trợ 4 Wan, 10 ports Giga trong đó 8 ports POE, 200 thiết bị đồng thời
THÔNG SỐ KỸ THUẬT ROUTER RG-EG210G-P
- Router hỗ trợ 10 ports Giga
- 8 Ports POE công suất 70W.
- Hỗ trợ 4 cổng Wan, cân bằng tải.
- Hỗ trợ 200 thiết bị sử dụng đồng thời khi cắm Lan, 500Mbps.
- Quản lý Cloud dễ dàng.
THÔNG SỐ CHI TIẾT ROUTER RG-EG210G-P
| Model | RG-EG210G-P |
| Port | 10 10/100/1000M Base-T ports, supporting up to 4 WAN ports (Default: 1 WAN port and 9 LAN ports, LAN8, LAN7 and LAN6 can be switched to WAN ports) |
| RAM | 256MB |
| Flash | 16MB |
| Maximum number of clients | Up to 200 concurrent clients |
| Recommended bandwidth | 600M asymmetric bandwidth (flow control disabled) 500M asymmetric bandwidth (flow control enabled) |
| Local power supply | Support 220V AC local power supply |
| Power consumption | <80W |
| Network | |
| Network access | PPPoE dial-up, DHCP client, static IP, automatic identification of access methods, automatic avoidance of WAN port address conflicts, MAC cloning, obtaining account passwords from existing routers |
| Routing | Static routing, policy-based routing, carrier address routing, active/standby mode, load balancing based on source address, flow-based load balancing, port-based weighted load balancing of data streams |
| Security | ACL, IP-MAC binding, MAC address filtering, dynamic ARP, static ARP binding, NAT, NAPT, port mapping |
| Other protocols | DHCP Server, DHCP Client, DHCP Option43/ 138, DNS Client, DNS Server, DNS Proxy, TFTP, NTP, DDNS |
| Gateway | |
| Flow control | Support custom flow control policies, IP-based automatic bandwidth assignment |
| Traffic audit | Real-time traffic audit, IP traffic visualization |
| Behavior management | Time-based and IP policy-based access control |
| VPN | IPsec VPN (8 tunnels) server and client |
| Wireless management | |
| Management capacity | In AC mode, the maximum management capacity is 500 In gateway mode, the maximum management capacity is 150 |
| AP management | Support multi-SSID configuration, SSID hiding, channel setting, power setting, AP wired port setting, AP online upgrade, STA quantity setting, STA blacklist and whitelist |
| Roaming | Support local forwarding roaming, Layer 2 roaming, Layer 3 roaming between APs, viewing of STA roaming track |
| Switch management | |
| Management capacity | Maximum manageable cloud managed switches: 128 |
| Port management | Loop protection, port mirroring, port isolation, port configuration, PoE configuration, port limit, storm control, static MAC, MAC search |
| Status display | Port statistics, monitoring information, cable detection, VLAN configuration, MAC list |
| Upgrade management | Per-device upgrade, batch upgrade |
| Value added features | |
| Featured solutions | Single-cable IPTV solution, port service VLAN and network segment isolation solution, smart fault diagnosis solution, intranet penetration solution, auto-networking solution |
| Management | Eweb and Ruijie Cloud |
| Physical | |
| Dimensions | 202×107×28 (mm) |
| Weight | 1.5kg |
| Working Temperature | 0℃~40℃ |
| Storage temperature | -10℃~70℃ |
| Working humidity | 10%~90% RH non-condensing |
| Storage humidity | 5%~95% RH non-condensing |
LIÊN HỆ SIÊU THỊ CAMERA THEO SĐT 0963 358 296 ĐỂ NHẬN ƯU ĐÃI ROUTER RG-EG210G-P

Router Ruijie Reyee RG-EG210G-P

Đánh giá
Chưa có đánh giá nào.