| Wi-Fi standard | 2.4 GHz: 802.11b/g/n/ax/be 5 GHz: 802.11a/n/ac/ac Wave 2/ax/be |
| Installation Type | Wall,Pole |
| Optimal Signal Distance (m) | 2 |
| Max Number of Access Users | –60 m to +5000 m (–196.85 ft to +16404.20 ft) |
| Recommended Number of Access Users | 171.23 |
| Device Rate | –40°C to +70°C (–40°F to +158°F) |
| Maximum number of physical ports on the entire device | 2.5GE (RJ45) x 1, 100M/1000M/2.5G auto-sensing |
| Radio number | 2 |
| Maximum channel bandwidth [MHz] | Radio 0 (2.4 GHz): 40 MHz Radio 1 (5 GHz): 160 MHz |
| Maximum transmit power | 2.4 GHz: 25 dBm/chain 28 dBm (combined power) 5 GHz: 24 dBm/chain 27 dBm (combined power) |
| MIMO spatial streams | Radio 0 (2.4 GHz): 2×2 Radio 1 (5 GHz): 2×2 |
| Maximum power consumption [W] | 18.8 |
| Input voltage range [V] | PoE: 802.3at/af |
| Dimensions without packaging (H x W x D) [mm(in.)] | 270 mm x 196 mm x 51 mm (10.63 in. x 7.72 in. x 2.01 in.) |
| Dimensions with packaging (H x W x D) [mm(in.)] | 110 mm x 356 mm x 250 mm (4.33 in. x 14.02 in. x 9.84 in.) |
| Weight without packaging [kg(lb)] | 1.14 kg (2.51 lb) |
| Weight with packaging [kg(lb)] | 1.78 kg (3.92 lb) |
| Long-term operating temperature [°C(°F)] | –30°C to +60°C (–22°F to +140°F) (From 1800 m to 5000 m [5905.51 ft. to 16404.20 ft.], the maximum ambient temperature decreases by 1°C [1.8°F] for every 300 m [984.25 ft.] increase in altitude.) |
| Long-term operating relative humidity [RH] | Operating humidity: 5% RH to 95% RH Storage humidity: 5% RH to 95% RH (non-condensing) |
| Radio interface | Built-in omnidirectional antennas |
| Antenna gain | 2.4 GHz: 4 dBi/chain (peak value) 2 dBi (combined gain) 5 GHz: 7 dBi/chain (peak value) 4 dBi (combined gain) |
| Operating frequency band | 2.4GHz,5GHz |
| Power supply mode | PoE |
| Service port surge protection | PoE port: Surge: Differential mode: 1.5 kV (D.1), 10/700 us, 15 ohms + 25 ohms, criterion B Differential mode: 1.5 kV (D.2), 10/700 us, 15 ohms + 25 ohms, criterion C Common mode: 6 kV (C.3), 10/700 us, 15 ohms + 25 ohms/wire, criterion B: 6) Differential mode: 1 kV (D.1), 1.2/50 us, 42 ohms, criterion B; Differential mode: 1 kV (D.2), 1.2/50 us, 42 ohms, criterion B; Common mode: 2 kV (C.3), 1.2/50 us, 2 ohms + 40 ohms x n/wire, criterion B Inrush current: Differential mode: 250 A (D.2), 8/20 μs, criterion C Common mode: 6 kA/8-wire, 8/20 us, criterion C |
| Ground | Floating ground |
| Wind resistance | 77 m/s |
Previous product
Quay lại
CAMERA HIKVISION PTZ MINI DS-3CD408DE-PRO
Liên hệ để được giá tốt nhất
Next product
SWITCH HUAWEI S210-24T2J
Liên hệ để được giá tốt nhất
THIẾT BỊ PHÁT WIFI HUAWEI AP771
Liên hệ để được giá tốt nhất
Hãng sản xuất: HUAWEI
Mã sản phẩm: AP771
THIẾT BỊ PHÁT WIFI 7 TỐC ĐỘ CAO NGOÀI TRỜI
- Chuẩn Wi-Fi: 2.4 GHz: 802.11b/g/n/ax/be 5 GHz: 802.11a/n/ac/ac Wave 2/ax/be
- Tổng tốc độ tối đa 3.570 Gbps.
- Số luồng: Radio 0 (2.4 GHz): 2×2 Radio 1 (5 GHz): 2×2
- Cổng mạng: 2.5GE (RJ45) x 1, 100M/1000M/2.5G auto-sensing
- Kích thước: 270 mm x 196 mm x 51 mm (10.63 in. x 7.72 in. x 2.01 in.)
- Nguồn cấp: PoE: 802.3at/af
- Số lượng thiết bị kết nối: ≤ 1024
- Số lượng thiết bị kết nối đồng thời: 160.
- Bảo mật WPA3,
- Hỗ trợ quản lý tập trung,hỗ trợ nhiều SSID, VLAN.
- Tính năng: MU-MIMO, OFDMA, Beamforming
- Chế độ làm việc: Fit, Fat và quản lý đám mây.
- Ứng dụng: Ngoài trời như khu đô thị, công viên, kho bãi…
Mô tả
Thông tin bổ sung
| Trọng lượng | 1 kg |
|---|---|
| Kích thước | 35 × 30 × 16 cm |
| Brand | HUAWEI |
| Color | Màu Trắng |
Có thể bạn thích…
Sản phẩm tương tự
Switch chia mạng Giga HIKVISION DS-3E0508-E(B)
Switch chia mạng Giga HIKVISION DS-3E0516-E(B)
Switch Giga Managed HIKVISION DS-3E1524-EI
Switch 9 Port POE HIKVISION DS-3E0109P-E/M(B)
Liên hệ để được giá tốt nhất
