| First supported version | V600R024C10 |
| Installation Type | Wall,Ceiling,Junction Box (86 mm/1-Gang 120 mm/Octagonal) |
| Dimensions without packaging (H x W x D) [mm(in.)] | 175 mm x 86 mm x 45 mm (6.89 in. x 3.39 in. x 1.77 in.) |
| Dimensions with packaging (H x W x D) [mm(in.)] | 72 mm x 245 mm x 118 mm (2.83 in. x 9.65 in. x 4.65 in.) |
| Weight without packaging [kg(lb)] | 0.405 kg (0.89 lb) |
| Weight with packaging [kg(lb)] | 0.65 kg (1.43 lb) |
| CPU | 2-core, 1.3 GHz |
| Memory | DDR4 512 MB |
| Console port | None |
| Power supply mode | PoE,DC power adapter |
| Storage | NAND Flash 256 MB |
| Rated input voltage [V] | DC: 12 V PoE: 802.3at/af |
| Input voltage range [V] | DC: 12 V ± 10% PoE: 802.3at/af |
| Service port surge protection | PoE port: Differential mode (48 V-RTN): 0.5 kV (1.2/50 us, 42 ohms), criterion B Common mode (8 wires to ground): 4 kV (1.2/50 us, 42 ohms), criterion B |
| Maximum number of physical ports on the entire device | GE (RJ45) x 4, 10M/100M/1000M auto-sensing 2.5GE (RJ45) x 1, 100M/1000M/2500M auto-sensing PASS-THRU (RJ45) x 2 |
| Long-term operating temperature [°C(°F)] | 0°C to 40°C (32°F to 104°F) (From 1800 m to 5000 m [5905.51 ft. to 16404.20 ft.], the maximum temperature of the device decreases by 1°C [1.8°F] for every 300 m [984.25 ft.] increase in altitude.) |
| Storage temperature [°C(°F)] | –40°C to +70°C (–40°F to +158°F) |
| Long-term operating relative humidity [RH] | 5% RH to 95% RH, non-condensing |
| Long-term operating altitude [m(ft.)] | –60 m to +5000 m (–196.85 ft to +16404.20 ft) |
| Atmospheric pressure [kPa] | 53kPa – 106kPa ETSI 300 019-2-3 |
| Ground | Floating ground |
| USB | USB 2.0, power supply: 2.5 W/5 W |
| Radio number | 2 |
| MIMO spatial streams | Radio 0 (2.4 GHz): 2×2 Radio 1 (5 GHz): 2×2 |
| Wi-Fi standard | 2.4 GHz: 802.11b/g/n/ax/be 5 GHz:802.11a/n/ac/ac Wave 2/ax/be |
| Radio interface | Built-in smart antennas |
| Antenna gain | 2.4 GHz: 5 dBi/chain (peak gain) 3 dBi (combined gain) 5 GHz: 5 dBi/chain (peak gain) 3 dBi (combined gain) |
| Maximum transmit power | 2.4 GHz: 20 dBm/chain 23 dBm (combined power) 5 GHz: 20 dBm/chain 23 dBm (combined power) |
| MTBF [year] | 157.6381617 |
| MTTR [hour] | 2 |
| Maximum power consumption [W] | 13.2 (excluding USB) |
| Maximum heat dissipation [BTU/hour] | 42.8 |
| 802.3bt power supply description | The power supply mode is negotiated to 802.3at, and no function is restricted. |
| 802.3at power supply description | The power supply mode is negotiated to 802.3at, and no function is restricted. |
| 802.3af power supply description | The power supply mode is negotiated to 802.3af. USB is not supported, and other functions are not restricted. |
| DC power supply description | No function is limited. |
| Operating frequency band | 2.4GHz,5GHz |
| Frequency stability [ppm] | +/-20 |
| Maximum channel bandwidth [MHz] | Radio 0 (2.4 GHz): 40 MHz Radio 1 (5 GHz): 160 MHz |
Previous product
Quay lại
THIẾT BỊ PHÁT WIFI HUAWEI AP673E
Liên hệ để được giá tốt nhất
THIẾT BỊ PHÁT WIFI AP271E
Liên hệ để được giá tốt nhất
Hãng sản xuất: HUAWEI
Mã sản phẩm: AP271E
THIẾT BỊ PHÁT WIFI7 ỐP TƯỜNG
- Chuẩn Wifi7 gồm 2.4 GHz: 802.11b/g/n/ax/be 5 GHz:802.11a/n/ac/ac Wave 2/ax/be
- Tổng tốc độ tối đa 3.57 Gbps.
- Số luồng: 2×2 MIMO.
- Cổng mạng: Uplink 1 x 2.5GE RJ45 POE, Downlink 4 x 10M/100M/GE RJ45, 2 x 2.5GE PASS-THRU RJ45
- Kích thước: 175 mm x 86 mm x 45 mm (6.89 in. x 3.39 in. x 1.77 in.)
- Nguồn cấp: DC: 12V PoE: 802.3at/af
- Số lượng thiết bị kết nối: ≤ 256
- Số lượng thiết bị kết nối đồng thời: 80.
- Bán kính phủ sóng tối ưu: 20m.
- Bảo mật WPA3,
- Hỗ trợ quản lý tập trung,hỗ trợ nhiều SSID, VLAN.
- Tính năng: MU-MIMO, OFDMA, Beamforming
- Chế độ làm việc: Fit, Fat và quản lý đám mây.
- Ứng dụng: Văn phòng, căn hộ mật độ người dùng lớn.
Mô tả
Thông tin bổ sung
| Trọng lượng | 0.5 kg |
|---|---|
| Kích thước | 18 × 14 × 14 cm |
| Brand | HUAWEI |
| Color | Màu Trắng |
Có thể bạn thích…
THIẾT BỊ PHÁT WIFI6 HUAWEI AP265E
Liên hệ để được giá tốt nhất
THIẾT BỊ PHÁT WIFI6 HUAWEI AP266
Liên hệ để được giá tốt nhất
THIẾT BỊ PHÁT WIFI HUAWEI AP160
Liên hệ để được giá tốt nhất
THIẾT BỊ PHÁT WIFI HUAWEI AP263
Liên hệ để được giá tốt nhất
Sản phẩm tương tự
Switch chia mạng Giga HIKVISION DS-3E0524-E(B)
Switch 5 Port POE HIKVISION DS-3E0105P-E/M(B)
Liên hệ để được giá tốt nhất
Switch Giga Managed HIKVISION DS-3E1508-EI
Switch 8 Ports POE HIKVISION DS-3E1309P-EI
Switch 9 Port POE HIKVISION DS-3E0109P-E/M(B)
Liên hệ để được giá tốt nhất
