| Switching capacity | 60Gbps |
| Packet forwarding rate | 44.6Mpps |
| GE RJ45 | 8 (PoE+) (1G/100M/10M) |
| GE SFP | 2 (1G/100M) |
| 10G SFP+ | 2 (10G/1G) |
| PoE | Supported |
| Maximum PoE power consumption [W] | 240 W If the 240 W power module (PAC240S56-CN) recommended by Huawei is used, a maximum of 220 W PoE power is available. To prevent power failures caused by overload, you need to set the maximum PoE power to a value less than or equal to 220 W through the web system. |
| Certification | EMC certification Safety certification Manufacturing certification |
| Chassis material | Metal |
| Static power consumption [W] | 9.52 |
| Dimensions without packaging (H x W x D) [mm(in.)] | Basic dimensions (excluding the parts protruding from the body): 150.0 mm x 44.0 mm x 133.0 mm (5.91 in. x 1.73 in. x 5.24 in.) Maximum dimensions (the depth is the distance from ports on the front panel to the parts protruding from the rear panel): 162.0 mm x 44.0 mm x 142.0 mm (6.38 in. x 1.73 in. x 5.59 in.) |
| Dimensions with packaging (H x W x D) [mm(in.)] | 113.0 mm x 235.0 mm x 188.0 mm (4.45 in. x 9.25 in. x 7.40 in.) |
| Installation type | Rack mounting,DIN rail |
| Weight without packaging [kg(lb)] | 0.986 kg (2.17 lb) |
| Weight with packaging [kg(lb)] | 1.35 kg (2.98 lb) |
| Typical power consumption [W] | 15.56 |
| Maximum power consumption [W] | – Without PoE: 16.24 W – Full PoE load: 257.6 W (PoE: 240 W) |
| Long-term operating temperature [°C(°F)] | 0–1800 m (0–5906 ft.) altitude, industrial optical modules: – Sealed cabinet: –40°C to +60°C (–40°F to +140°F) – Vented cabinet (≥ 80 LFM): –40°C to +70°C (–40°F to +158°F) – Blower-equipped cabinet (≥ 200 LFM): –40°C to +75°C (–40°F to +167°F) |
| Long-term operating relative humidity [RH] | 5% RH to 95% RH, non-condensing |
| Power supply mode | DC external |
| Input voltage range [V] | DC input: 54 V DC to 57 V DC (PoE/PoE+) 48 V DC (PoE) |
| Power supply surge protection [kV] | DC power: ±2 kV in common mode and ±1 kV in differential mode |
| Heat dissipation mode | Natural heat dissipation |
| Redundant power supply | 1+1 |
Previous product
Quay lại
SWITCH CÔNG NGHIỆP HUAWEI S210I-8T4SX
Liên hệ để được giá tốt nhất
Next product
NGUỒN CHUYÊN DỤNG CHO SWITCH CÔNG NGHIỆP HUAWEI PAC60S12-AN
Liên hệ để được giá tốt nhất
SWITCH POE CÔNG NGHIỆP S210I-8P4SX
Liên hệ để được giá tốt nhất
Hãng sản xuất: HUAWEI
Mã sản phẩm: S210I-8P4SX
SWITCH POE CÔNG NGHIỆP 8 CỔNG 1G, 2 CỔNG SFP 1G, 2 CỔNG SFP 10G
- 8 x 10/100/1000BASE-T ports PoE.
- 2 x 1G SFP ports.
- 2 x 10G SFP ports.
- Tốc độ chuyển mạch: 60Gbps
- Tốc độ chuyển gói tin: 44.6Mpps
- Hoạt động từ –40°C to +70°C
- Chưa bao gồm nguồn, khuyến nghị sử dụng nguồn PAC240S56-CN (240W)
- Hỗ trợ lắp trên thanh DIN hoặc tủ Rack
Mô tả
Thông tin bổ sung
| Trọng lượng | 2 kg |
|---|---|
| Kích thước | 35 × 30 × 14 cm |
| Brand | HUAWEI |
| Color | Màu Xám |
Có thể bạn thích…
Sản phẩm tương tự
Switch 9 Port POE HIKVISION DS-3E0109P-E/M(B)
Liên hệ để được giá tốt nhất
