| Item | Specification |
|---|---|
| Dimensions without packaging (H x W x D) [mm(in.)] | Basic dimensions (excluding the parts protruding from the body): 43.6 mm x 442.0 mm x 420.0 mm (1.72 in. x 17.40 in. x 16.54 in.)
Maximum dimensions (the depth is the distance from ports on the front panel to the parts protruding from the rear panel): 43.6 mm x 442.0 mm x 454.0 mm (1.72 in. x 17.4 in. x 17.87 in.) |
| Dimensions with packaging (H x W x D) [mm(in.)] | 145.0 mm x 650.0 mm x 550.0 mm (5.71 in. x 25.59 in. x 21.65 in.) |
| Chassis height [U] | 1 U |
| Chassis material | Metal |
| Weight without packaging [kg(lb)] | 6.0 kg (13.23 lb) |
| Weight with packaging [kg(lb)] | 8.49 kg(lb) |
| Typical power consumption [W] | 30% traffic under the ATIS standard and dual power modules:
|
| Typical heat dissipation [BTU/hour] | 30% traffic under the ATIS standard and dual power modules:
|
| Maximum power consumption [W] | 100% traffic under the ATIS standard and dual power modules:
|
| Maximum heat dissipation [BTU/hour] | 100% traffic under the ATIS standard and dual power modules:
|
| Static power consumption [W] | 50 W |
| MTBF [years] | 81.40 years |
| Availability | > 0.99999 |
| Noise at normal temperature (acoustic power) [dB(A)] | 54.2 dBA |
| Noise at normal temperature (acoustic pressure) [dB(A)] | 41.2 dBA |
| Number of card slots | 1 |
| Number of power slots | 2 |
| Number of fans modules | 2 |
| Redundant power supply | 1+1
Pluggable AC and DC power modules can be used together on the same device. NOTE:
Power modules with fans and power modules without fans cannot be installed on the same device. |
| Long-term operating temperature [°C(°F)] | –5°C to +45°C (23°F to 113°F) at an altitude of 0 to 1800 m (0 to 5905.44 ft.) |
| Short-term operating temperature [°C(°F)] | -5°C to +50°C (23°F to 122°F) at an altitude of 0-1800 m (0-5905.44 ft.) |
| Restriction on the operating temperature variation rate [°C(°F)] | When the altitude is 1800–5000 m (5906–16404 ft.), the highest operating temperature reduces by 1°C (1.8°F) every time the altitude increases by 220 m (722 ft.).
The device can work for a short period of time when the operating temperature is beyond the normal range, but the following conditions must be met:
If any of the preceding conditions is not met, the device may be damaged or an unknown error may occur. Devices cannot start when the temperature is lower than 0°C (32°F). The maximum transmission distance of an optical module used for short-term operation cannot exceed 10 km. |
| Storage temperature [°C(°F)] | –40°C to +70°C (–40°F to +158°F) |
| Long-term operating relative humidity [RH] | 5% RH to 95% RH, non-condensing |
| Long-term operating altitude [m(ft.)] | 0–5000 m (0–16404 ft.) |
| Storage altitude [m(ft.)] | 0-5000 m (0-16404 ft.) |
| Power supply mode | Pluggable power supply |
| Rated input voltage [V] |
|
| Input voltage range [V] |
|
| Maximum input current [A] | The current specifications are related to the pluggable power module. For details, see Pluggable Power Modules. |
| Memory | 4 GB |
| Flash memory | Physical space: 2 GB |
| Console port | RJ45 |
| Eth Management port | RJ45 |
| USB | Supported |
| RTC | Supported |
| RPS input | Not supported |
| Power supply surge protection [kV] |
|
| Ingress protection level (dustproof/waterproof) | IP20 |
| Types of fans | Pluggable |
| Heat dissipation mode | Air cooling for heat dissipation, intelligent fan speed adjustment |
| Airflow direction | Air intake from front and right and air exhaust from rear |
| PoE | Not supported |
| Certification | EMC certification
Safety certification Manufacturing certification |
Previous product
Quay lại
SWITCH HUAWEI S620-24T16X8Y2CZ
Liên hệ để được giá tốt nhất
Next product
SWITCH HUAWEI S310-24T8J4X
Liên hệ để được giá tốt nhất
SWITCH HUAWEI S620-16X8YZ
Liên hệ để được giá tốt nhất
Hãng sản xuất: HUAWEI
Mã sản phẩm: S620-16X8YZ
SWITCH 16 cổng 10G SFP, 8 cổng 25G SFP28
- 16 x 10GE SFP+ ports.
- 8 x 25GE SFP28 ports.
- Tốc độ chuyển mạch: 1120Gbps
- Tốc độ chuyển gói tin: 833Mpps
- Nguồn AC: 100–240 V AC; 50/60 Hz. Modul backup 1+1
Mô tả
Thông tin bổ sung
| Trọng lượng | 3 kg |
|---|---|
| Kích thước | 45 × 40 × 16 cm |
| Brand | HUAWEI |
| Color | Màu Xám |
Có thể bạn thích…
Sản phẩm tương tự
Switch POE 8 ports HIKVISION DS-3E0310P-E/M
Liên hệ để được giá tốt nhất
Switch Giga Managed HIKVISION DS-3E1524-EI
Switch POE HIKVISION DS-3E0106P-E/M
Switch Hi-PoE HIKVISION DS-3E0106HP-E
Switch 9 Port POE HIKVISION DS-3E0109P-E/M(B)
Liên hệ để được giá tốt nhất
